Vaikų dantų gydymas

« Atgal

Vaikų dantų gydymas

Vaikų dantų gydymas be ašarų

Vos išdygus pirmajam dantukui, turėtų prasidėti Jūsų nenutrūkstantis bendradarbiavimas su šeimos odontologu.
Savalaikė informacija apie dantų priežiūrą, mitybą, kalcio apykaitos ypatumus padės Jūsų vaikui išvengti dantų ir dantenų ligų.

Specialisto patarimas:   tinkama vaiko dantų priežiūra namie ir savalaikis kokybiškas odontologinis gydymas yra neįkainojama investicija į vaiko burnos sveikatą ateityje.


 Siekiame ne tik išgydyti mažųjų pacientų dantis, bet ir parodyti jiems, kad odontologija visai nebaisi.


Profesionali burnos higiena

Reguliari taisyklinga   burnos higiena  yra paprastas, pigus ir efektyvus būdas išvengti vaikų dantų ėduonies. Tačiau daugelis vaikų valo dantis nereguliariai ir netaisyklingai. Išmokyti vaikus teisingai valytis dantis - nelengva užduotis, reikalaujanti Jūsų kantrybės, dėmesingumo ir nuolatinės kontrolės. Deja, Jūsų pastangos ne visada pasiteisina. Net jeigu Jūsų vaikas reguliariai valo dantis, valymo kokybė dažnai yra nepakankama.  
Profesionali burnos higienos procedūra apsaugos Jūsų vaiką nuo dantų ir dantenų ligų. 

Kaip tai vyksta?

  •      Burnos higienistė profilaktiškai apžiūrės vaiko dantis, patikrins burnos sveikatos būklę.
  •      Norint parodyti vietas, kurias vaikas prastai išsivalo, galima naudoti dažo tabletę.
  •      Rankiniais instrumentais pašalins kietas apnašas nuo dantų.
  •      Mineralais prisotinta pasta švariai nupoliruos dantukus.
  •       Papasakos apie nuolatinės burnos higienos svarbą, pamokys taisyklingo dantų valymo, paaiškins, kaip naudotis papildomomis burnos higienos priemonėmis.

 


Vaikų dantų ėduonies (karieso) gydymas

                Svarbu!   Ar žinote, kad vaikų dantų ėduonis labai paplitęs Lietuvoje? Net 94 % šešiamečių vaikų dantys jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys. Ėduonis yra pažeidęs nuo 69 iki 98 % dvylikamečių ir nuo 84 iki 100 % penkiolikamečių vaikų dantis - Lietuvos Respublikos Odontologų rūmų informacija.
               Plačiai paplitusi nuomonė, kad pieninių dantų gydyti neverta, nes jie vis tiek iškris, yra klaidinga. Pirmiausia, negydomi dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Dantų kariesas ir dėl to atsirandantis skausmas gali trikdyti vaiko mitybą, nulemti elgesio pasikeitimus ir prastą estetinę išvaizdą.  Priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui. Tai dažna ortodontinių problemų priežastis. Pieninis dantis palaiko vietą nuolatiniam dančiui, tad per anksti jo netekus, naujas dantis gali išdygti kreivai.  Todėl pieninius dantis gydyti būtina. Specialiai pieninių dantukų gydymui yra sukurta įvairių spalvotų plombų, kuriomis mažyliai ypač džiaugiasi.Pradinėse stadijose kariesą gydome be dantų gręžimo - tepant specialias medžiagas ant ėduonies pažeistos vietos. Vėliau reikalingas rimtesnis ėduonies gydymas - danties gręžimas ir   plombavimas.
Negydomas pieninių dantų kariesas yra infekcijos židinys, kuris sukelia   dantų skausmą, kenkia nuolatinių dantų užuomazgoms, silpnina vaiko imunitetą. Negydant nuolatinių dantų karieso ilgainiui išsivystyto pulpitas – danties minkštųjų audinių (danties nervų) uždegimas. Tuomet   dantų šaknų kanalų gydymas  neišvengiamas.

Specialisto patarimas:   taisyklingas dantų valymas namie – pigiausia ir efektyviausia ėduonies profilaktikos priemonė!

Chirurginės procedūros vaikams

·                             Pieninio danties šalinimas - šalinami ilgai nekrentantys, trukdantys augti nuolatiniams, dantys.

Dantenų ligų gydymas vaikams

Dantenų ligų atsiradimą vaikams daugiausia įtakoja mikrobinis dantų apnašas, atsirandantis dėl nepakankamos burnos higienos. Profesionalios burnos higienos procedūros metu pašalinsime susikaupusį apnašą.

Rekomendacijos tėveliams


Europos vaikų odontologų asociacija
, atsižvelgdama į kritišką vaikų dantų būklę ir ankstyvą dantų ėduonies išsivystymą, 2008 m. lapkritį priėmė rezoliuciją. Joje išdėstyta strategija, kurios tikslas padėti vaikams išvengti ankstyvojo dantų ėduonies.


Svarbiausios profilaktikos priemonės:

  •        Reguliarus burnos sveikatos įvertinimas ir odontologų konsultacijos pirmaisiais vaiko gyvenimo metais.
  •        Dantų pastos su fluoru naudojimas (ji apsaugo vos išdygusius vaikų dantis).
  •        Dantų ėduonies rizikos grupėje esantiems vaikams 2 kartus metuose rekomenduojamos profesionalios fluoro aplikacijos.
  •        Vaikų girdymo saldžiais gėrimais mažinimas, ypač iš buteliuko ir naktį.

 

Pirmas vizitas pas odontologą turėtų būti profilaktinis, kai vaikui išdygsta pirmasis dantis. Gydytojas patars tėvams, kaip vaikui taisyklingai prižiūrėti dantis, kad jie negestų. Pirmas apsilankymas- puiki galimybė vaikui susipažinti su odontologijos kabinetu, jo personalu, kad išvengti dantų gydymo baimės ateityje.


Spausdinti