Chirurgija

« Atgal

Chirurgija

Labiausiai paplitusi chirurginės odontologijos procedūra yra danties traukimas
Danties traukimo priežastys gali būti įvairios: 

 •   Dantys pažeisti po nesėkmingo kanalų gydymo arba nekokybiško protezavimo.
 •  Stipriai suiręs danties vainikas
 •   Netaisyklinga danties/dantų padėtis.
 •  Pūlingas procesas prie danties šaknies
 •   Danties arba šaknies lūžimas.
 •  Ortodontinė korekcija
 •  Sutrikęs danties dygimas.
 •  Išplitusios periodonto ligos

 Mūsų klinikoje be skausmo ir be streso profesionalų pagalba bus pašalinti dantys.

 • Kaip elgtis po danties rovimo?
  Po danties išrovimo gydytojas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia išlaikyti apie 30 min. Tampono paskirtis sugerti ir sustabdyti kraujavimą po danties ištraukimo. Jei kraujavimas išlieka, pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 min. Taip pat pasimatuokite kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam nei nurodytas kraujospūdis, išgerkite tabletę nuo kraujo spaudimo. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties ištraukimo priežastimi.  Po danties ištraukimo rekomenduojame vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruotės, sunkių daiktų kilnojimas), karštų vonių bei pirčių.

  Mityba
  Dvi valandas po operacijos nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks nuskausminamieji ir Jūs kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną vengti grubaus bei karšto maisto. Jokios kavos bei alkoholio, nes pakėlę savo kraujospūdį, iššauksite kraujavimą! Kraujo skonio jutimas ir sekančią dieną po rovimo yra normalu. Tai būna dėl kraujo krešulio ištraukt danties alveolėje.

  Rūkymas
  Šio žalingo įpročio turėtumete vengti artimiausias 12 val. po danties rovimo, kadangi karštas dūmas bei nikotinas sutrikdo žaizdos gyjimą ir gali įtakoti krešulio formavimąsi.

  Diskomfortas
  Pooperacinis patinimas po danties rovimo paprastai būna nežymus. Jo išvengimui ar sumažinimui reikalinga šalčio terapija, kuri turėtų trukti apie 5 - 6 valandas. Šalčio terapijos metu skruostą šaldyti 15 min., po to seka 30 min. pertrauka ir vėl reikia kartoti nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per nestorą rankšluostėlį.  Pooperacinio skausmo malšinimui tinka visi įprasti vaistai (Ibumax, Ibuprom, Nimesil, Ketanov ir kt.) iš namų vaistinėlės, išskyrus ASPIRINAS, KURIS SKYSTINA KRAUJĄ. 

    Individuali burnos higiena
  Pirmą dieną po rovimo neskalaukite, nes išskalausite krešulį iš buvusios danties vietos ir prasidės skausmai. Dantų valymas turi būti atsargus ir su minkštu šepetėliu. Nuo kitos dienos būtinas skalavimas profesionaliais skysčiais (Eludril, Listerine, Heksoral ir kt.) 5-6 kartus per dieną ir normalus dantų valymas.

   

Spausdinti